Официалния БГ форум за Забранена Любов
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Официалния БГ форум за сериала Забранена Любов.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Интервюта

Go down 
AuthorMessage
Andrei4y~fenka
Admin
Andrei4y~fenka


Posts : 22
Join date : 2009-04-05
Location : Burgas

Интервюта Empty
PostSubject: Интервюта   Интервюта Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 2:45 am

Интервюта с геройте от филма-тук. Razz
Back to top Go down
Andrei4y~fenka
Admin
Andrei4y~fenka


Posts : 22
Join date : 2009-04-05
Location : Burgas

Интервюта Empty
PostSubject: Re: Интервюта   Интервюта Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 11:24 pm

Ам ето това е с Мартин Гяуров после ще пусна и с Таня Димитрова Wink

Камерата или камерната зала предпочитате?

- Сходството между двете може би е в похвата. И в двата случая се работи на дребно. В смисъл, че и най-малката реакция, оценка, интонация се долавят и това дава много възможности за цвят върху ролята. Все пак, присъствието на публиката и фактът, че на сцената имаш право на един опит, ме привличат повече като предизвикателство.

- А кое от двете Ви се отдава с по-голяма лекота?

- Все още нямам голям опит в киното, затова мисля, че засега с театъра се справям по-добре. Ако изобщо съм в правото да си правя оценка.

- Ако се поставите на мястото на зрителя, какво мислите, че му носи театърът и какво телевизията?

- Театърът отключва фантазията и на актьора, и на зрителя. Един стол, например, би могъл да се превърне във всичко. Киното, от своя страна, е отражение на успехите на човека в анимацията, специалните ефекти, начина на заснемане и т.н. Смятам, че хората, които обичат да четат, посещават повече театъра.

- Вие кое от двете бихте предпочели от зрителска гледна точка?

- Зависи какво ми се гледа в конкретния момент.

- Кое е нещото, което прави една театрална постановка успешна?

- До голяма степен отговорността пада върху режисьора. Първо, той трябва да е наясно с причината, поради която прави точно тази пиеса; да знае какво иска да каже с нея на фона на настоящето, без значение кога е писана.

Второ - трябва да успее да внуши и убеди актьорите в своята идея, да ги обедини като колектив, да направи така, че целият екип да тръгне в една ясна и конкретна посока.

Актьорите, от своя страна, не трябва да чакат режисьора за изграждането на отделните сцени. Те трябва да обогатят неговата идея със свои, за да се уплътни максимално съдържанието на постановката. Нейният характер и блясък се изграждат от актьора.

- А един сериал?

- Не зная.

- Героят Ви в "Забранена любов" е сложна личност - какво научихте от него?

- По-скоро бих му казал, че умният човек се измъква от ситуации, в които мъдрият никога не попада.

- Има ли го обратното - актьорът да "научи" своя герой на нещо?

- Не.

- Андрей обича нещата да се случват по лесния начин, а вие?

- И аз, когато е възможно.

- Има ли роля, която не бихте искали да изиграете?

- Не зная.

- За коя роля мечтаете?

- Предпочитам да стигна до момент, в който след много успешни роли да върна лентата и да кажа коя ми е била любима.

- Какво му трябва на един актьор?

- Визия. Характер. Спокойствие. Изострена сетивност и много, много любов.

- Играете ли в живота?

- Когато се налага.

- Пред кого?

- Различно.

- А връзват ли ви се?

- До голяма степен.

- С какво печелите приятелите си?

- Повече енергия хвърлям в това да ги задържа. С какво съм ги спечелил - не зная.

- А как ги запазвате?

- Трудно. Опитвам се да бъда с тях във всеки удобен момент.

- Има ли забранена любов?

- Сигурно.

- Кой ни поставя забраните в живота?

- Постоянният въпрос сега това правилно ли е, или не. Просто хората стават все по-предпазливи.

- А спазваме ли ги?

- Тогава вече говори интуицията.

- Наближават празници, какво си пожелавате - в личен и професионален план?

- Да са здрави всички, които обичам - семейство, приятели, колеги... Надявам се другата година да е поне толкова натоварена, колкото тази и дано българското кино и театър използват тази инерция, която започват да набират отново.
Back to top Go down
 
Интервюта
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Официалния БГ форум за Забранена Любов :: Интервюта-
Jump to: